Tulipany pełne

Tulipany pełne to doskonała propozycja dla każdej osoby, która chce mieć piękne kwiaty w ogrodzie i szuka odpowiednich gatunków, żeby go udekorować. Wyróżniają się bardzo ładnym kwiatostanem, który jest znacznie bardziej rozłożysty od standardowych tulipanów. Z tego powodu omawiany gatunek jest bardzo popularny. Po osiągnięciu fazy kwitnienia, pełne tulipany mogą być doskonałym urozmaiceniem w razie tworzenia bukietów kwiatów. Są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ale także ich cena jest atrakcyjna.

Tulipany pełne – sprawdź ofertę!

Tulipany pełne późne

Tulipany pełne późne to odmiana tulipana, która może być sadzona jesienią. Odpowiedni do tego okres w tym przypadku przypada na czas od września do listopada. Przez zimę rośliny hibernują w ziemi, żeby następnie szybko wzrosnąć na wiosnę, najczęściej w maju. Pięknie prezentują się zarówno w grupach, jak i pojedynczo. Głębokość sadzenia wynosi około 10-12 cm, a dorosły kwiat wyrasta na około 50-60 cm. Tulipany pełne późne najbardziej lubią stanowiska słoneczne lub ewentualnie półcień.

Tulipany pełne późne - cebulki

Tulipany pełne późne są przede wszystkim doceniane za różnorodny wygląd. Z tego powodu na rynku można znaleźć naprawdę wiele cebulek różnych odmian, które cechują się ciekawą kolorystyką oraz zróżnicowaną wysokością wzrostu. Cebulki tulipana późnego są mrozoodporne, dlatego można je sadzić w donicach i przetrzymać na balkonie w większych donicach. Gleba powinna być żyzna i dobrze przepuszczalna, starannie uprawiana i o dobrej strukturze. Niezależnie od wybranej odmiany, sadzenie i uprawa nie są skomplikowane.

Tulipany pełne późne - ceny

Tulipany pełne późne to kwiaty bardzo doceniane przez miłośników ogrodnictwa. Są również stosunkowo tanie, ponieważ kosztują zwykle kilka lub kilkanaście złotych, a jedno opakowanie najczęściej zawiera kilka cebulek. Cena to jednak nie jedyny aspekt, który powinien być poruszany przy kupnie. Należy zwracać uwagę także na sposób przechowywania cebulek, ponieważ złe warunki magazynowania mogą sprawić, że ostatecznie kwiat nie wzrośnie, ponieważ cebula będzie uszkodzona. Kupuj wyłącznie w sprawdzonych miejscach!